Міністр енергетики США висміяв “скиглення” Європи через спеку, – Politico

Дата:

Що сказав Вашингтон Європі в розпал спеки?

На тлі рекордної спеки в Європі, яка загрожує життю людей, міністр енергетики США Кріс Райт закликав не перебільшувати її небезпеку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.

Що сказав Райт

Міністр енергетики США Кріс Райт, виступаючи на конференції Альянсу за відповідальне громадянство, де зібралися переважно консервативні діячі, багато з яких заперечують зміну клімату – зосередився на смертності серед європейців взимку 2022 року.

"Взимку завжди помирає більше людей, ніж влітку, бо холод – набагато більша причина смерті, ніж спека", – заявив він, зазначивши, що наслідки зростання цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну "є руйнівними".

За данними видання, коментарі прозвучали на тлі офіційних попереджень урядів по всій Європі: рекордно високі температури цього тижня становлять загрозу для життя.

Хвиля спеки 2022 року забрала понад 60 000 людей на континенті. Через нинішню спеку закрилися школи, порушився транспортний рух і виникли проблеми з енергопостачанням. Близько 40 людей потонули у Франції, намагаючись охолонути.

Що кажуть кліматологи

"Неможливо порівнювати смертність від спеки та холоду – зв'язок між спекою та смертністю набагато пряміший, ніж з холодом", – заявила Фрідеріке Отто, професор кліматології Імперського коледжу Лондона.

За її словами, смертність від спеки різко зростає на Глобальному Півдні, зокрема в Африці.

Адміністрація Трампа скоротила програми, спрямовані на зменшення небезпеки спеки. Запропоновані заходи захисту працівників застопорилися в Управлінні з охорони праці та техніки безпеки.

На тлі зростання цін на електроенергію через війну в Ірані адміністрація також запропонувала повністю скасувати програму вартістю 4,5 млрд $ для допомоги малозабезпеченим з оплатою рахунків за опалення та охолодження.

Реакція Європи

Попри тиск Вашингтона, європейські політики кажуть, що це їх не зупиняє. Законодавці ЄС ведуть дебати щодо послаблення системи торгівлі викидами, а міністри енергетики блоку зустрілися в п'ятницю під тиском виробників нафти і газу, щоб пом'якшити закон про скорочення забруднення метаном.

Водночас Європа залишається залежною від США щодо природного газу, відмовляючись від російських поставок. Міністр енергетики Великої Британії Мілібенд відповів прямо: "Коли Росія вторглася в Україну, дехто казав нам ігнорувати один шок, пов'язаний з викопним паливом, і повернутися до звичного життя. Тепер, зіткнувшись з другим шоком лише через чотири роки, ми чуємо ті самі аргументи. Ті, хто це каже, помиляються".

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що Європа пережила один із найспекотніших травнів за всю історію спостережень. У Великій Британії, Франції, Ірландії та Португалії були оновлені національні температурні рекорди.

Свіжі новини

Франція передасть прокуратурі затриманий танкер тіньового флоту рф

0
Фото: з вільного доступу Судно Deliver перебуває під санкціями ЄС, України, Швейцарії, Великої Британії, Австралії, Канади та Нової Зеландії. ...

Створено смартфон із найбільшою у світі батареєю

0
Корпорація Honor створила смартфон з акумулятором ємністю 14 000 міліампер-годин. Про це повідомляє видання Android Authority. Журналісти порталу послалися на відомого інсайдера під ніком...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Навчитися літати за кілька днів недостатньо: як готують дронщиків для війни

Що має вміти оператор дрона перед виконанням бойових завдань?...

Усик зробив гучну заяву щодо своєї кар’єри

Олександр Усик залишає свої пояси вакантними Абсолютний чемпіон світу...

Лукашенко раптово зустрівся з Путіним після вимог не втягувати Білорусь у війну

Про зустріч оголосили лише згодом Білоруський диктатор Олександр Лукашенко...

В Україні вперше вилучену у хакерів криптовалюту передали державі

Йдеться про сотні мільйонів гривень Криптовалюта, яку пов'язують із...