Вівторок, 8 Липня, 2025

Навчання, гарантії і пільги. В Раді відповіли, як мотивувати чоловіків йти в армію

Дата:

Методи мотивації для служби в армії країни мають бути різними. Для цього державі необхідно випрацювати певні механізми та застосовувати їх до мобілізованих.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин.

Він зазначив, що наразі влада запропонувала, переважно, примусові механізми мобілізації.

"Але зараз усі чоловіки, які придатні до служби, мають обов'язок цю службу виконувати. Тільки хтось цей обов'язок виконує, а хтось вирішив, що не для цього мама квіточку ростила. І в даному випадку це, звісно, несправедливо стосовно перших", – сказав Юрчишин, зауваживши, що їх теж ростили не для війни.

Методи мотивації

Як зауважив голова Комітету зі свободи слова мотивація може бути різною.

"Для багатьох проблема не в тому, що не хочуть, а в тому, що немає гарантій. І тут з'являються сюжети від того ж телемарафону, коли людина пішла купляти шапку, їй дали повістку і через три тижні відправили на фронт", – каже Юрчишин.

Комплексні механізми

Водночас він зауважив, що держава не дивиться комплексно на дане питання. Натомість постає питання щодо забезпечення та гарантій як мобілізованого, так і його сім'ї у випадку його служби в армії і після цього.

Зокрема, компенсація часу, проведеного в лавах захисників:

  • пільгові умови;
  • кредити для бізнесу;
  • грошові виплати;
  • гарантії.

Крім того, Юрчишин наголошує на необхідності прозорості набору до Збройних сил з повним уточненням інформації на яку ділянку бойових операцій йде набір.

Після цього, за його словами, потрібні комплексні заходи із забезпечення військовослужбовця необхідним, включаючи фізичну й психологічну реабілітацію.

"І це все дешевше, ніж ми зараз реально вишукуємо, виловлюємо людей і так далі. Є бригади, в яких є персональний підхід, є чесні розмови про те, що це страшно, але ось тобі ці і ці гарантії, які тобі забезпечить держава", – зауважує голова Комітету зі свободи слова.

Створення гарантій

Для створення відповідних гарантій, за словами Юрчишина, хтось має взяти на себе відповідальність за це, "бо тема вже іміджево провальна" на рівні керівництва країни.

"Зараз, скоріше за все, це уже буде дискусія на рівні "як дотянути хоча б до якогось рішення цей законопроект". Якщо подивитися ті правки, які до нього понадавали, то там дуже багато і хороших. Наприклад, право людини служити в якійсь конкретній бригаді, якщо у неї є відношення до цієї бригади", – зазначає він.

Водночас він стверджує, що наразі в Європі виникає питання – "чому ми будемо виділяти зброю, коли вони людей не можуть мобілізувати?", назвавши це проблемою.

Мобілізація в Україні

Нагадаємо, під час війни мобілізації в Україні підлягають чоловіки від 18 до 60 років (фактично від 27 років). Зараз вже мобілізовано близько 1 млн осіб.

У Збройних силах України переглянули потребу в мобілізації після аудиту певних частин. Як заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, цифра буде суттєво меншою за 500 тисяч, яку раніше озвучував президент Володимир Зеленський.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Свіжі новини

Google змінює вимоги до авторів YouTube: фейки та AI-відео залишаться без...

0
Час читання: < 1 хв.Із 15 липня 2025 року Google запроваджує оновлені правила для авторів на YouTube, які планують заробляти на своїх відео....

Майже 60 розпоряджень досі не підписав начальник військової адміністрації Києва, –...

0
Начальник КМВА Тимур Ткаченко не підписує розпорядження щодо критично важливих підприємств, пошкоджених будинків, шкіл та осіб з інвалідністю. Наразі на його підпис чекають близько...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

До кінця року мають бути відкриті всі кластери щодо вступу України до ЄС, – Стефанішина

Усі переговорні кластери щодо вступу України до ЄС мають...

Після удару по Ірану йому буде не до допомоги Росії, – інтерв’ю посла Ізраїлю Бродського

У червні багаторічна ворожнеча між Ізраїлем та Іраном спалахнула...

Обстріл Сумської області: в селі Битиця загинула людина, десятки будинків пошкоджено

У неділю, 6 липня, російські окупанти атакували село Битиця...

Майже 60 розпоряджень досі не підписав начальник військової адміністрації Києва, – КМДА

Начальник КМВА Тимур Ткаченко не підписує розпорядження щодо критично...