Неділя, 22 Грудня, 2024

Всі відводять очі: США постачає деталі для російських ракет, — Bloomberg

Дата:

Воєнний фокус Російсько-українська війна Обстріли міст України Всі відводять очі: США постачає деталі для російських ракет, — Bloomberg

Війна в Україні, російські ракети, американські мікрочіпи
Фото: Bloomberg | Мікрочіпи для російських ракет виготовляються в США

Видання зазначає, що хоча США і вводить санкції за підтримку війни в Україні, однак не вживають жодних заходів проти американських компаній.

Related video

Американські компанії через посередників до цього часу постачають Росію електронними компонентами для ракет, а влада США не реагує на порушення експортного контролю. Про це йде мова у матеріалі Bloomberg.

Видання нагадало, що в лютому 2022 році міністр торгівлі США Джина Раймондо заприсяглася "використовувати всі наявні в нашому розпорядженні інструменти для обмеження продуктів, програмного забезпечення та технологій, які підтримують військовий потенціал Росії". Тоді ж країна ввела обмеження, які зробили незаконними постачання в Росію напівпровідників західної розробки для використання їх у військових цілях, "навіть якщо вони були зроблені в Китаї".

Однак в російських ракетах регулярно виявляють компоненти, які виробляються рядом західних компаній. Наприклад, за інформацією видання, деякі виявлені чіпи були виготовлені компанією Silicon Laboratories Inc. Зроблені вони були в січні та в березні 2022 року. Для постачання деталей Росію потрібні місяці, тому ймовірно, РФ імпортувала їх після введення західного експортного контролю.

Компанія Analog Devices Inc. виробила чверть виявлених іноземних компонентів в російських ракетах. Згідно з даними Київської школи економіки, лише минулого року Росія імпортувала компоненти Analog на суму 326 мільйонів доларів. Це невелика, але значна частина виторгу Analog за 2023 рік у розмірі 12,3 мільярда доларів. Загалом компанія являється рекордсменом з постачання деталей для російських ракет.

Компоненти не продаються безпосередньо в Росію. Переважно це робиться через компанії у Китаї та Гонконгу. Американські компанії з виробництва мікросхем використовують авторизованих дистриб'юторів, які у свою чергу продають постачальникам електроніки по всьому світу.

США намагалися зупинити потік компонентів для ракет до Росії. Зокрема, наприкінці серпня Міністерство фінансів країни оприлюднило санкції проти 400 суб'єктів за підтримку війни Росії проти України, включаючи понад 12 гонконзьких компаній.

Однак влада США не звинуватила Analog чи інших американських виробників у порушенні експортного контролю, пише видання. В свою чергу компанія заявляє, що повністю дотримується експортного законодавства, не схвалює використання своєї продукції російськими військовими та вживає заходів щодо посилення відповідності.

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов зазначив, що не відчув жодних змін у питанні постачання іноземних деталей у Росію.

"Якщо ви відкриєте будь-яку з цих ракет або безпілотників, ви самі побачите, що вони наповнені західними компонентами", — зазначив він.

За його словами, єдиний спосіб заблокувати можливості Кремля щодо атак — це зупинити потік напівпровідників до Росії, однак цього не станеться.

"Всі відводять очі від того, що відбувається", — додав голова ГУР.

Нагадаємо, у серпні 2023 року стало відомо, що Росія закуповує у європейських виробників низку матеріалів для виробництва БПЛА "Ланцет". В кінці вересня 2024 року проєкт Frontelligence Insight повідомив, що Росія закуповує західні деталі для виробництва винищувача Су-57

Свіжі новини

Від чого залежатиме курс долара і що Україна записала в Меморандумі...

0
Українська влада в листі про наміри до керівництва МВФ повідомила про плани зберегти режим керованої гнучкості обмінного курсу. У розділі "Грошово-кредитна і валютна політика",...

На Київщині уламки “шахеда” впали на багатоповерхівку, здійнялась пожежа

0
У Київській області уламки збитої ворожої цілі впали на дах 25-поверхового будинку, спричинивши пожежу. Постраждалих немає, проводиться евакуація мешканців, пожежу локалізовано.У Київській ОВА повідомили,...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні