Четвер, 12 Грудня, 2024

На дні Тихого океану знайдений новий хижак: з бивнями й клешнями блукає лісами на глибині 8000 м

Дата:

Технології та наука На дні Тихого океану знайдений новий хижак: з бивнями й клешнями блукає лісами на глибині 8000 м

ракоподібне, новий вид
Фото: Woods Hole Oceanographic Institution | Нещодавно виявлений ракоподібний Ducibella camanchaca

Дослідники виявили, що цей хижак, раніше невідомий науці, здатний вижити в морозній темряві хвойної зони океану.

Related video

Океан вкриває більшу частину поверхні планети і є домівкою для неймовірної кількості життя. Утім, наші океани все ще вкрай мало вивчені — часом, вчені стверджують, що навіть про Марс нам сьогодні відомо більше, ніж про земні океани, пише Popular Science.

Одне з найбільш негостинних середовищ Землі, як відомо, знаходиться під товщею води і являє собою хвойну зону, названу на честь Аїда — грецького бога підземного світу. Відомо, що вона знаходиться на глибині від 4,8 до 9,6 кілометра під поверхнею океану. Ця зона зустрічається тільки в океанічних западинах, а всі хвойні зони планети, разом узяті, мають розмір приблизно з Австралію.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дослідникам відомо, що зона хадала повністю темна, за винятком деякої біолюмінесценції, яку деякі тварини використовують для спілкування. Температура тут коливається трохи вище нуля, а глибини супроводжуються інтенсивним тиском.

Нам мало що відомо про цю зону, але кожен новий вид, виявлений тут, може надати важливі будівлі про те, як розвивалося життя на Землі і як деяким видам вдається процвітати навіть у найекстремальніших умовах.

У новому дослідженні міжнародна група вчених виявила першого великого й активного хижого амфіпода, що ховається глибоко в хадальній зоні. Вчені описали новий вид і він отримав назву Dulcibella camanchaca — новий тип креветкоподібних ракоподібних, що трапляються як у прісноводних, так і в солоних водах по всьому світу.

Відомо, що новий вид було виявлено в Атакамській западині біля узбережжя Південної Америки вченими з Океанографічного інституту Вудс-Хоул (WHOI) у Массачусетсі та Інституту океанографії Міленіо (IMO) при Університеті Консепсьйона в Консепсьйоні, Чилі. За словами співавтора дослідження та еколога з хадальних вод Джоанн Вестон, новий вид являє собою хижаків, які швидко плавають, і який дістав назву на честь слова "тьма". Таким чином, за словами вчених, вони хотіли позначити глибокий і темний океан, що став домівкою для представників цього виду.

Довжина представників цього виду становить близько 2,5 сантиметрів, а для захоплення здобичі він використовує спеціалізовані передні ноги. Ракоподібні харчуються дрібнішими видами амфіпод, що мешкають в обмеженому в їжі районі жолоба Атакама біля берегів Перу і Чилі.

Попри те, що жолоб Атакама холодний, глибокий і темний, він розташований під дуже багатими поживними речовинами поверхневими водами, що дозволяє деякому життю процвітати. Жолоб також розташований далеко від інших екстремальних середовищ, тому він є домівкою для дуже своєрідного товариства місцевих видів, що не зустрічаються в інших частинах світу.

За словами Вестон, дані ДНК і морфології також вказують на те, що новий вид також є новим родом. Таке відкриття вказує на те, що жолоб Атакама є ендемічним осередком.

Раніше Фокус писав про те, що названо найсмертоноснішу тварину у світі: її ніхто не підозрював.

Свіжі новини

Відірвіться на повну: триб’ют-концерт Nirvana відбудеться у Києві

0
Бенд M.Others наживо виконає такі хіти як «Smells Like Teen Spirit», «Come As You Are», «Lithium» та багато інших. Окрім того, музиканти представлять кілька...

Телефон із кишені – 5 років за ґратами: у Києві рецидивіст...

0
У Києві суд відправив чоловіка-рецидивіста за ґрати на п’ять років. 38-річний киянин, скориставшись тиснявою на ескалаторі, витяг із кишені пальто пасажирки мобільний телефон. Інцидент...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні