Час читання: < 1 хв.
Обробка запитів за допомогою генеративного штучного інтелекту — це серйозне навантаження для дата-центрів, які одночасно обробляють тисячі, а іноді й мільйони операцій. У пошуках довгострокового рішення для енергозабезпечення таких центрів, компанії, як Meta, починають звертати увагу на ядерну енергію.
Що варто знати
Meta прагне додати від 1 до 4 гігаватів ядерної генерації в США. Раніше її спробу розмістити дата-центр поруч із наявним ядерним реактором заблокували через екологічні суперечки. Зараз компанія готова розділити витрати на розробку нових ядерних станцій і зобов’язується купувати електроенергію після їх запуску. Для реалізації своїх планів Meta запросила пропозиції до 7 лютого 2025 року, з наміром розпочати роботу реакторів у 2030-х роках.
Реклама
На відміну від минулого, цього разу Meta не наполягає на точному розташуванні майбутніх станцій, якщо вони забезпечать енергією не лише її інфраструктуру, а й місцеві спільноти. Такий підхід може допомогти уникнути регуляторних проблем, які раніше ставали на заваді її проєктам і планам інших гігантів, як-от Amazon.
Чи зможе Meta реалізувати ці амбітні плани — питання відкрите. Водночас вона не єдина з такими ініціативами: Amazon прагне перейти на 100% відновлюваної енергії вже до 2025 року, а Microsoft також експериментує з ядерною генерацією. Очевидно, що така енергія потрібна більше для скорочення викидів від викопного палива, ніж для підтримки роботи соцмереж, але це, безумовно, великий крок вперед.