Четвер, 6 Лютого, 2025

Озеленювачі відповіли на звинувачення у поганому догляді за сакурами у Дніпровському районі

Дата:

Озеленювачі відповіли на звинувачення у поганому догляді за сакурами у Дніпровському районі Автор: Галина Ворона 15:09 Сьогодні

Столичні комунальники заперечили, що сакури на бульварі Верховної Ради гинуть через їхній неналежний догляд.

Цю інформацію сьогодні оприлюднили у КЕКЦ.

У зв’язку з цим у КП УЗН Дніпровського району заявили, що доглядають за сакурами на бульварі з 2017 року, відколи там з’явились найперші 95 дерев, серед яких 25 було сакур виду “Autumnalis Rosea”, одна з яких зображена на фото.

Відтоді посадка сакур виконувалась у декілька етапів декількох років.

За словами озеленювачів, вони щороку підживлюють дерева протягом вегетаційного періоду: навесні та влітку використовується омплексне мінеральне добриво Yara Mila Cropcare, 11-11-21. В складі добрив: два види азоту, які необхідні рослинам протягом всього їхнього росту; фосфор з подовженим впливом для формування кореневої системи та цвітіння; калій без хлору та сірка – для оптимального просування процесів у рослині; мікроелементи, такі як залізо, мідь, марганець, цинк, бор, молібден, які позитивно впливають на розвиток кореневої системи, збільшення імунітету рослин та зменшення стресу.

Восени вносять Монокалій фосфат Novapeak ICL 0-52-34 – це добриво, яке містить 52% фосфору (P2O5) і 34% калію (K2O), що забезпечує оптимальний баланс поживних речовин для стимулювання розвитку кореневої системи, посилення цвітіння, покращення якості плодів і підвищення стійкості рослин до стресових умов.

У КП кажуть, що саме ті найперші сакури виду “Autumnalis Rosea” уражені хворобою, яка називається моніліальний опік, або моніліоз. Фахівці підприємства ведуть боротьбу з цією хворобою вже четвертий рік поспіль.

Причиною хвороби є кліматичні умови: не типовий для міста температурний режим протягом крайніх років. На сьогодні така хвороба, на жаль, є майже невиліковною, але фахівці роблять все можливе, щоб зберегти квітучу окрасу Дніпровського району.

Обробку всіх сакур проводять у два етапи на рік: навесні до початку сокоруху – мідним купоросом, а після цвітіння робимо бакову суміш – хорус+скор+енжіо.

Комунальники також додали, що 2019 року на цій ділянці було влаштовано систему прикореневого крапельного поливу, а 2024 року фахівці підприємства влаштували систему поливу і для газону, щоб збільшити утримання вологи у ґрунті.

Крім того, на сьогодні, навколо сакур, висаджено масивні групи (1 310 м2) злакових трав та квітів (13 843 шт.), які також позитивно впливають на утримання вологи у ґрунті.

Озеленювачі наголосили, що алея сакур на бульварі Верховної Ради, 2020 року увійшла до Національного реєстру рекордів України і стала одним з улюблених місць прогулянок та відпочинку киян та гостей столиці, тож будуть і надалі робити все можливе, щоб зберегти цю красу.

Нагадаємо, аномальне тепло наприкінці січна змусило цвісти столичні сакури.

Великий Київ у Google News

підписатися

Свіжі новини

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Кардіолог Інституту Амосова розповіла про 5 міфів про серце, які можуть вам нашкодити

Кардіолог Інституту Амосова розповіла про 5 міфів про серце,...

Є лікарі, які отримують отримують зарплату близько 100 тис. гривень, – голова НСЗУ

Є лікарі, які отримують отримують зарплату близько 100 тис....

У музеї Ханенків розкажуть про багатство, грубі гроші і традиції Східної Азії

У музеї Ханенків розкажуть про багатство, грубі гроші і...

“Київстар” придбає сервіс таксі Uklon

“Київстар” придбає сервіс таксі Uklon ...