Україна В Україні скасували золоті та срібні медалі у школах: як відзначатимуть випускників
![Шкільні медалі Медалі, школа, скасування медалей, освіта](https://focus.ua/static/storage/thumbs/920x465/5/0e/d7aa1464-dacf2340df47b43ef9823b4a45d910e5.jpg?v=4824_1)
Наказом встановлено, що замість формулювання "золота" та "срібна медаль" використовуватимуть запис "з відзнакою".
Related video
В Україні офіційно скасували нагородження випускників 11-х класів золотими та срібними медалями. У документах про освіту відтепер буде використовуватись формулювання "з відзнакою". Зміни внесені наказом Міністерства освіти та науки України 1771 від 20 грудня 2024 року, який набув чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції.
У документі зазначено, що відповідне положення про золоту та срібну медалі втратило чинність. Відтепер для записів у документах замість формулювання "золота медаль" або "срібна медаль" використовуватимуть запис "з відзнакою".
Окрім цього, слова "свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти (для осіб, нагороджених золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні")" замінені на "свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою". Також у порядку нагородження позначення "ЗМ" (золота медаль) та "СМ" (срібна медаль) замінено на "ЗВ" (свідоцтво з відзнакою). Сам запис "Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою" залишається чинним, як і на попередніх документах про освіту.
Нагадаємо, з 2025 року в рамках проєкту "Вчительська доплата" викладачі отримуватимуть щомісячні додаткові виплати, що становлять близько 1 тис. гривень. Для педагогів, які суміщають кілька посад, розмір додаткової виплати буде теж пропорційним.
Пізніше стало відомо, що в разі, якщо зарплата вчителів нижча за мінімальну, роботодавець зобов'язаний збільшити доплату до рівня мінімальної заробітної плати. Якщо педагогам раніше її встановлювали, то розмір виплати залишиться колишнім.