Вівторок, 8 Липня, 2025

Що робити, коли банкомат не повертає картку

Дата:

Час читання: 2 хв.

Іноді при роботі з банкоматом трапляються збої, і апарат може забрати вашу картку. В такі моменти важливо зберігати спокій і продовжувати виконувати необхідні дії для відновлення доступу до картки.

Що варто знати

Є один простий крок, який може допомогти вам повернути картку без зайвих труднощів. Приділивши йому увагу, можна уникнути необхідності йти до банку за новим картковим продуктом.

Реклама

Уявіть ситуацію, коли банкомат з якоїсь причини не віддає картку після зняття готівки — це може статися через технічний збій, наприклад, коли зникло світло у вашому районі.

Якщо проблема виникла саме через збої в роботі банкомату, є шанс повернути картку майже миттєво. Для цього натисніть кнопку «Скасувати» (Cancel) та зачекайте близько п’яти хвилин. Якщо черга в банкоматі довга, повідомте людям про ситуацію та попросіть трохи почекати. Існує ймовірність, що пристрій “відновиться” і поверне картку.

Якщо цей крок не допоміг, єдиним варіантом залишиться звернутися до відділення банку для отримання нової картки.

Що станеться, якщо ввести ПІН-код у зворотному порядку?

Інформація про можливість виклику поліції через введення ПІН-коду у зворотному порядку активно обговорюється в інтернеті. Мовляв, це може бути способом захисту від пограбування біля банкоматів.

Ідея здається цікавою, особливо враховуючи нещодавні випадки пограбувань. Наприклад, нещодавно у Дніпрі 78-річну жінку пограбували прямо біля банкомату, але грабіжницю затримали поліцейські, що проходили поруч.

Реклама

Однак експерт з фінансової безпеки Кирило Лавринович стверджує, що це — міф.

«Якщо ви введете ПІН-код у зворотному порядку, банкомат просто не прийме його, і операція не відбудеться. При трьох невірних спробах картка буде заблокована», — пояснив Лавринович.

Він також наголосив, що в ситуації погрози насильства не варто ризикувати й намагатися бути героєм, адже введення правильного ПІН-коду — найкращий вихід із ситуації.

Поради для безпечного користування банкоматами:

  1. Завжди прикривайте клавіатуру рукою при введенні ПІН-коду.
  2. Перевіряйте банківські рахунки на наявність підозрілих операцій і негайно зв’язуйтесь з банком у разі необхідності.
  3. Не розголошуйте свої особисті дані чи ПІН-код через електронну пошту, телефон чи SMS. Банки ніколи не просять таку інформацію.
  4. Якщо отримали підозріле повідомлення, перевірте його достовірність через офіційні контакти банку.

Свіжі новини

Освітня омбудсменка пояснила, як повернути українську молодь з-за кордону

0
В Україні має бути вироблена державна політика щодо повернення з-за кордону українців, зокрема, молоді. Для того, щоб українська молодь хотіла повертатись додому, необхідно створити...

Трамп заявив, що Штати відправлять більше зброї Україні

0
Президент США Дональд Трамп зробив заяву про постачання військової допомоги для України. Заяви президента пролунали під час спілкування з журналістами перед вечерею з прем'єр-міністром...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Відеокарти Nvidia RTX 5000 можуть подорожчати вже восени 2025 року

Час читання: < 1 хв.З’явилися чутки, що Nvidia...

Samsung Galaxy S25 FE буде тоншим за Galaxy S24 FE, але не швидшим

Час читання: < 1 хв.Флагманська серія смартфонів Samsung...