Неділя, 6 Липня, 2025

Чи буде у США пріоритет на розробку українських мінералів: що кажуть у Мінекономіки

Дата:

Якщо українська компанія хоче займатися видобутком і шукає фінансування, вона буде зобов'язана звернутися до інвестиційного Фонду. При цьому Фонд має знайти американську чи іншу компанію, зацікавлену у співпраці, або ж відмовити.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіла перший віцепрем'єр – міністр економіки Юлія Свириденко та члени переговорної групи, які готували проєкт угоди про надра з США.

Як пояснила Свириденко, якщо українська компанія хоче займатися видобутком, наприклад, літію, але в неї немає власних фінансів, і вона шукає зовнішнього інвестора, то має звернутися у Фонд. Тобто проінформувати про проєкт та умови, на яких шукає інвесторів.

Фонд своєю чергою має повідомити, чи він зацікавлений, чи може знайти компанію, американську чи іншу, яка може бути зацікавлена в цьому проєкті. Також Фонд може відповісти, що не має зацікавленості.

"Паралельно компанія має можливість вести перемовини з іншими інвесторами, але впродовж шести місяців вона не має пропонувати їм пропозиції кращі, ніж ті, що були для Фонду", – додала міністр економіки.

Перший заступник міністра економіки Олексій Соболев наголосив, що немає вимоги до компаній про те, що вести перемовини можна лише з Фондом. Проте пропозицію йому потрібно надати першому.

"Пропозицію можна надати одразу Фонду і потім, наприклад, через 2 хвилини ЄБРР. Фактично ти виконав умову, якщо першим повідомив Фонд. Далі можна вести перемовини паралельно з усіма. Просто ти не можеш пропонувати Фонду умови гірші, ніж іншим", – сказав він.

За словами Соболева, не важливо, приватна чи державна компанія виграла ліцензію на видобуток, це буде вписано в умовах.

"Якщо у вас є свої кошти, і ви не шукаєте фінансування, взагалі немає зобов'язань. Але якщо ви шукаєте зовнішнє фінансування, будь ласка, повідомте про це Фонд", – додав перший заступник міністра економіки.

Угода України і США про надра

Нагадаємо, в ніч на 1 травня Україна та США підписали угоду про економічне партнерство, яка передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови та партнерство у сфері критичних корисних копалин.

Документ вимагає ратифікації у Верховній Раді. Очікується, що це станеться вже сьогодні, 8 травня.

Угода стосується 57 українських мінералів. Проте багато деталей будуть прописані у наступній – "технічній угоді".

Американський президент Дональд Трамп заявив, що підписання угоди про надра, "захистить" інвестиції США та фінансову допомогу, яку Вашингтон надає Києву.

Президент Володимир Зеленський привітав підписання угоди. За його словами, це було предметом його розмови з Трампом у Ватикані.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Свіжі новини

На Львівщині рятувальники визволили чоловіка, який став заручником власної ванної

0
На Львівщині рятувальники надали допомогу чоловікові, якого полонила його власна ванна кімната. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на Головне управління ДСНС в області....

Ветерани української розвідки подолали один з найскладніших забігів у світі

0
Ветерани Головного управління розвідки Міністерства оборони України Тарас Проць (спецпідрозділ «KRAKEN») та Сергій Шикун (Департамент активних дій ГУР), які зазнали тяжких поранень та ампутацій...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні