Ціни на нафту підскочили через відсутність прогресу у переговорах між Іраном та США

Дата:

Чому нафта стрімко дорожчає і коли це зупиниться?

Ціни на нафту продовжують зростати через відсутність будь-якого прогресу в переговорах між Вашингтоном і Тегераном, а Ормузька протока залишається зоною нестабільності.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Читайте також: Що таке Ормузька протока і чому її блокада Іраном підняла світові ціни на нафту

У четвер, 23 квітня, ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 1,26 долара – до 103,17 долара за барель. Американська WTI додала 1,20 долара і досягла 94,16 долара.

Чому нафта знову дорожчає

Напередодні обидва індекси закрилися на понад 3 долари вище – після того як запаси бензину та дистилятів у США скоротилися більше, ніж очікувалося.

Аналітики ING (великий нідерландський фінансово-банківський холдинг, який проводить аналітику ринку – Ред.) пояснюють ситуацію просто: жодного руху до вирішення конфлікту немає.

"Ринок нафти переглядає очікування, і прогрес у пошуку вирішення в Перській затоці майже не спостерігається", – йдеться в записці аналітиків ING.

За їхніми словами, надія на вирішення згасає, оскільки мирні переговори зайшли в глухий кут.

Що відбувається в Ормузькій протоці

До початку війни 28 лютого через протоку проходило близько 20% щоденних світових поставок нафти. Зараз транзит обмежений з обох боків.

У середу, 22 квітня, Іран захопив два кораблі на водному шляху. Паралельно американські військові перехопили щонайменше три танкери під іранським прапором в азійських водах – поблизу Індії, Малайзії та Шрі-Ланки – і перенаправляють їх.

Президент США Дональд Трамп продовжив перемир'я на прохання пакистанських посередників. Проте блокаду морської торгівлі Ірану він не знімає.

Спікер іранського парламенту та головний переговірник Мохаммад Бакер Калібаф заявив, що повне припинення вогню матиме сенс лише після того, як США знімуть блокаду.

Що кажуть аналітики

"Крім того, захоплення Іраном двох суден, які намагалися пройти Ормузькою протокою, свідчить про те, що перебої з перевезеннями продовжаться", – вказують аналітики ING.

Нагадаємо, ми писали, що ціни на продукти харчування у всьому світі можуть різко зрости через блокаду протоки. Через Ормуз проходить третина морської торгівлі добривами, а їх дефіцит вже б'є по сільському господарству.

Як повідомляло РБК-Україна раніше, Управління енергетичної інформації США (EIA) попереджало: навіть якщо Ормузька протока буде відкрита, ціни на паливо можуть продовжувати зростати ще кілька місяців.

На повне відновлення поставок підуть місяці незалежно від того, коли завершиться конфлікт.

Свіжі новини

Кремль отримав новий інструмент контролю за смартфонами

0
У Росії схвалили закон, який передбачає створення державної бази ідентифікаційних номерів мобільних пристроїв (IMEI). Нова система дозволить державним органам та операторам зв'язку відстежувати, який...

Ворог атакував Запоріжжя безпілотником – є поранені та руйнування

0
Ворог у ніч на суботу, 27 червня, атакував Запоріжжя. Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров, інформує УНН.ДеталіЗа його словами, через російський безпілотник...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Долар нижче 45 гривень, євро зріс: курс НБУ на 29 червня та що формує попит на валюту

Чого чекати від валютного ринку на початку нового тижня...

Заборона азартних ігор для військових: уряд дав 6 місяців на реалізацію рішення

Військові виявилися більш залученими до азартних ігор, ніж цивільні...

Долар може змінити курс уже наступного тижня: чи готуватися до нових стрибків

Чи варто очікувати різких коливань курсу на межі червня...