Середа, 4 Грудня, 2024

Металурги виступили проти підвищення тарифу на транспортування газу

Дата:

Підвищення тарифу на транспортування природного газу на +305%, яке схвалила Нацкомісія з регулювання енергетики (НКРЕКП), призведе до втрат у металургії, скорочення виробництва та масового звільнення робітників.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на лист Федерації металургів України до голови НКРЕКП Юрія Власенка.

У федерації нагадали, що наразі галузь стикається зі значними логістичними обмеженнями та загальним зниженням світового попиту та цін на металургійну продукцію, а експорт металургійної продукції скоротився майже на 70%. Зараз виробництво сталі в Україні становить менше 30%, а залізорудної продукції — менше 50% від довоєнного рівня.

"ФМУ виступає категорично проти підвищення тарифу на транспортування природного газу. У зв'язку з повномасштабною війною, будь-яке подальше підвищення тарифу на транспортування природного газу призведе до падіння обсягів виробництва, масового скорочення працівників та небезпеки втрати стратегічно важливої галузі", – підкреслили в ФМУ.

Також у федерації звернули увагу регулятора на недоліки у обґрунтуванні проекту підвищення тарифу, запропонованого НКРЕКП: зокрема, відсутні детальні розрахунки, які б підтверджували необхідність та економічну обґрунтованість підвищення тарифу на транспортування природного газу.

"З метою забезпечення прозорості та відкритості процесу, необхідно опублікувати детальні розрахунки з розшифровкою витрат Оператора ГТС України, подібно до структури тарифів на передачу електричної енергії. Відсутність таких даних ускладнює всебічне обговорення і перешкоджає врахуванню думок зацікавлених сторін. Тому, для забезпечення справедливого та збалансованого рішення, необхідно провести відкриті консультації з представниками промисловості, фахівцями галузі та громадськістю", – підкреслили у ФМУ.

Також у федерації підкреслили, що є цілий ряд кроків, які допоможуть утримати нинішній тариф – зокрема, оптимізація витрат на закупівлю природного газу для виробничих потреб. Також необхідно здійснити детальний аудит операційних витрат Оператора ГТС України: це дозволить виявити об'єкти інфраструктури з низькою ефективністю чи ті, що не генерують прибутку, та розробити план їх поступового виведення з експлуатації.

"Норма доходу Оператора ГТС України, яка становить 18,05%, є неприпустимо високою в умовах воєнного стану. Це значення слід знизити до рівня, що відповідає реаліям сьогодення та забезпечує справедливий баланс між потребами оператора та інтересами споживачів. Потрібно розглянути можливість тимчасового зниження норми доходу та збереження тарифу на транспортування природного газу на поточному рівні 124,16 грн/тис.м3, для підтримки економічної стабільності країни", – резюмували у ФМУ.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Свіжі новини

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Захист від шахраїв: як правильно і швидко заблокувати банківську картку

Як правило, ми використовуємо платіжні картки для здійснення розрахунків,...

У “Слузі народу” закликали до швидкого прийняття закону про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС

Необхідно якнайшвидше прийняти закон, що дозволить завершити будівництво двох...

Металургійні вантажі є ключовими для “Укрзалізниці”, – GMK Center

За 10 місяців 2024 року експорт залізної руди становив...

Відомі мережі АЗС у 3 кварталі 2024 року сплатили до бюджету 2,6 млрд гривень

Відомі мережі АЗС – Окко, WOG, Моtto, UPG, "БРСМ-Нафта",...