Субота, 8 Лютого, 2025

Російські металурги спотворюють конкуренцію у Європі, світ має посилити санкції, – експерт

Дата:

Російські компанії, які мають металургійні підприємства у Євросоюзі, шантажують європейські уряди масовими звільненнями, якщо їм не дозволять імпортувати російську металургійну продукцію.

Про це заявив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Hudson Institute.

Це – одна з причин, чому ЄС досі не запровадив жорсткі санкції проти металу з РФ, на якому вона заробляє 3,5 млрд євро навіть зараз.

"ЄС ухвалив рішення щодо заборони на імпорт залізної руди та слябів. І тут же – запровадив винятки та перехідні періоди, які були запропоновані кількома країнами, такими як Італія, Бельгія, Данія та Чехія. Чому? Тому що російські компанії володіють активами у цих країнах, і вони погрожують зупинити виробництво та звільнити працівників у випадку, якщо їм не дозволять імпортувати російську металопродукцію. По суті, це створює конфлікт інтересів, і це дуже сумна ситуація – адже фактично росіяни тримають у заручниках співробітників цих компаній, коли розмовляють з урядовцями", – підкреслив Каленков.

При цьому, підкреслив експерт, російські підприємства у ЄС просто маніпулюють урядами – адже насправді вони можуть купувати необхідну металопродукцію або у європейських виробників, або у України – продукція якої також присутня на європейському ринку.

Інший важливий аспект проблеми – що росіяни спотворюють конкуренцію на європейському металургійному ринку, адже мають доступ до колосально дешевих енергоресурсів – газу та електроенергії, які у РФ коштують удесятеро дешевше, ніж у ЄС. Тому і європейці, і українці зацікавлені у посиленні санкцій проти російських олігархів та металургійної галузі, яка є третьою за потужністю у РФ у продукуванні грошей на фінансування військової машини Кремля.

"Такі санкції можуть бути персональними – проти російських олігарів, а також — проти російських заводів у ЄС, і це можна зробити у безпечний для працівників цих активів спосіб. У нас є гарний приклад, коли олігарх Абрамович продав футбольний клуб "Челсі". Можливо, такий вихід є і для заводів", – уточнив Каленков.

Нагадаємо, раніше уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк заявив, що у 2023 році Росія експортувала до ЄС продукцію гірничо-металургійного комплексу (ГМК) на суму 3 млрд євро, а за 9 місяців 2024 року — ще на 2,1 млрд євро. Тому санкційні винятки на деякі групи російських товарів, особливо на металургійну продукцію, мають бути скасовані.

Він нагадав, що підприємства ГМК напряму підтримують російський ВПК. Наприклад, російська Група НЛМК, що належить олігарху Лісіну, постачає металургійні сляби до ЄС, водночас є монопольним виробником у Росії спеціальної електротехнічної сталі, яка є критично важливою для російської оборонної промисловості.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Свіжі новини

У Трампа готуються відновити затримання сімей іммігрантів, – NBC News

0
Адміністрація президента США Дональда Трампа готується відновити практику затримання сімей мігрантів. Цей крок може означати, зокрема, зростання кількості арештів дітей і підлітків. Про це...

Спроба вивезення цінних артефактів: митники вилучили скіфські наконечники та сокири Київської...

0
Спроба вивезення цінних артефактів: митники вилучили скіфські наконечники та сокири Київської Русі ...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Податок на квартири: хто з українців має платити за “зайву” площу та які суми

У 2025 році власники квартир і будинків зобов’язані сплачувати...

Курс долара впав до мінімуму за два місяці

Національний банк України (НБУ) знизив курс долара до гривні....

Україна розпочала експорт біометану до ЄС

Український виробник в лютому 2025 року вперше експортував трубопроводом...

Фермери закликали УЗ не підвищувати тарифи на вантажні перевезення

Зростання вантажних тарифів "Укрзалізниці", а також відсутність можливості для...