Четвер, 8 Травня, 2025

В Україні стало більше мільйонерів: що задекларували українці за 2024 рік

Дата:

Українці задекларували рекордні доходи за 2024 рік – кількість мільйонерів зросла, а найактивнішими виявилися мешканці Києва, Дніпропетровщини та Львівщини.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Державну податкову службу України.

Деклараційна кампанія 2025 року стала показовою як за обсягами задекларованих доходів, так і за кількістю поданих декларацій. За словами голови Державної податкової служби Руслана Кравченка, громадяни задекларували 326 млрд гривень доходів, що на 107 млрд більше, ніж торік.

Скільки заробили українці у 2024 році

"За результатами декларування громадяни самостійно визначили до сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 8,1 млрд гривень та військового збору – понад 1,5 млрд гривень", – зазначив голова ДПС Руслан Кравченко.

Найбільше доходів задекларували мешканці Києва – 156 мільярдів гривень. Далі йдуть Дніпропетровська область (приблизно 30 млрд), Львівська (18,2 млрд) і Київська область (17,5 млрд).

Джерелами стали іноземні надходження, а саме 34,2 млрд гривень, спадщина та дарування – 13,6 млрд гривень, доходи від продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна – 6,8 млрд гривень, інвестиційні доходи – 4,9 млрд гривень, інші оподатковувані доходи – 4 млрд гривень та доходи від здавання майна в оренду – 3,4 млрд гривень.

Серед рекордсменів мешканець Києва – він визначив рекордну суму своїх податкових зобов’язань до сплати в бюджет – понад 4,6 млрд гривень. Загалом мільйонери задекларували дохід у сумі 253,6 млрд гривень і до сплати визначили 8,7 млрд гривень податкових зобов’язань.

Кількість офіційно задекларованих мільйонерів зросла на 6,6 тисячі осіб. Загальна сума доходів цієї категорії склала 253,6 млрд гривень, а податкові зобов’язання – 8,7 млрд гривень.

Ще один позитивний сигнал – понад 53 тисячі українців скористалися правом на податкову знижку. Вони отримають з бюджету 330 млн гривень – на 36 млн більше, ніж торік.

Нагадаємо, що податкова змінила підхід до взаємодії з бізнесом і вперше зробила ставку на профілактику, а не покарання. Уперше замість штрафів підприємців попередили про можливі порушення, пов’язані з готівковими розрахунками. Такий підхід має на меті запобігти проблемам ще до моменту виявлення порушень.

З 1 березня 2025 року в Україні почали діяти нові форми фіскальних чеків. Міністерство фінансів запровадило нові обов'язкові поля, зокрема "решта" та "засіб оплати", і змінило форму для відображення різних способів оплати, наприклад, бонусами.

Свіжі новини

Держава регулює рентабельність аптек, але рентабельність виробників не регулює, – експерт

0
Фармацевтична спільнота заявляє про дисбаланс у державному регулюванні ціноутворення на ліки. Утім держава обмежує прибутки аптек, але не контролює прибутки виробників, які формують більшу...

Apple планує інтегрувати ШІ в Safari

0
Час читання: < 1 хв.Apple має намір інтегрувати можливості штучного інтелекту в браузер Safari — про це заявив старший віце-президент компанії Едді Кью...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Держава регулює рентабельність аптек, але рентабельність виробників не регулює, – експерт

Фармацевтична спільнота заявляє про дисбаланс у державному регулюванні ціноутворення...

Більшу частину держборгу Україна не повертатиме найближчі 30 років: роз’яснення Мінфіну

Більша частина державного боргу України була запозичена під час...

Нацбанк зафіксував ріст злотого до гривні

Національний банк України (НБУ) підняв курс польського злотого відносно...

Чи підвищать податки в Україні ще раз? Мінфін дав чітку відповідь

У Міністерства фінансів немає планів підвищувати податки для українців...