Понеділок, 23 Грудня, 2024

Можна й далі тарабанити: в МОЗ пояснили, чому не варто боятись шуму генератора та як його стишити

Дата:

У МОЗ пояснюють, що дійсно існує наказ від 22 лютого 2019 року № 463, який передбачає, що допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі.

Однак додають, що вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.

Водночас, у МОЗ застерігають, що дійсно шум генератора може призвести до погіршення сну, спричинити стрес та загалом шкодити здоров’ю. Тому мають власні рекомендації, що слід зробити, щоб техніка менше заважала оточуючим:

  • Найдешевший і найпростіший спосіб — встановити генератор на відстані шести метрів від житлових будинків та спальних приміщень.
  • Оточити генератор шумозахисними й акустичними екранами.
  • Обладнати генератор спеціальним кожухом з внутрішньою шумоізоляцією та відведення вихлопних газів.
  • Додаткову звукоізоляцію можна створити, обклавши генератор мішками з піском. Укладайте їх навколо так, щоб агрегат було видно з півтораметрової відстані. Таке звукоізоляційне коло з мішків дозволить зменшити шум від генератора. Важливо, щоб відстань від увімкненого генератора до мішків була не меншою, ніж пів метра.

Крім шуму генератори можуть створювати вібрації, які передаються на стіни будівель та меблі. Це спричиняє дискомфорт людям у межах дії вібрацій та навіть може спровокувати психофізіологічні розлади, – кажуть у МОЗ.

Для зменшення вібрації, слід:

  • За можливості встановити генератор якнайдалі від будівель.
  • Встановити генератор на рівну поверхню, бажано на міцний та стійкий підготовлений фундамент.
  • Підкласти під генератор грубий гумовий килимок.
  • Використовувати спеціальні амортизатори або ізоляційні матеріали для поглинання вібрацій.

Робота генераторів погіршує якість повітря внаслідок викидів таких речовин, як чадний газ, оксиди вуглецю, оксиди азоту, ангідрид сульфатний, акролеїн, бензопірен тощо. Це негативно впливає на здоровʼя легень та серця, особливо у людей з хронічними захворюваннями, а також може призвести до отруєння, особливо в замкнених або погано провітрюваних приміщеннях.

Особливу небезпеку становить чадний газ

Бо він не має ні кольору, ні запаху, ні смаку, тому його неможливо виявити без спеціальних приладів. При цьому чадний газ — смертельно небезпечний під час вдихання та впливає на організм навіть у невеликих концентраціях.

Симптомами отруєння чадним газом — головний біль, нудота, прискорене дихання, слабкість, відчуття втоми, запаморочення та сплутаність свідомості.

Гостре отруєння чадним газом може призвести до незворотної шкоди мозку та серця через гіпоксію, тобто сильний дефіцит кисню. Реакція на отруєння чадним газом може розвинутися дуже швидко, навіть за кілька хвилин.

Для убезпечення від негативного впливу викидів:

  • Встановлюйте генератор на відкритому повітрі, де є посилений повітрообмін.
  • Встановлюйте генератор далі від вікон та входів до будівлі — чадний газ може потрапляти до приміщення через отвори, якщо генератор стоїть надто близько.
  • Вчасно проводьте технічне обслуговування генераторів, щоб запобігти витіканням та несправностям.
  • Вчасно міняйте фільтри.
  • Заправляйте генератор паливом належної якості, яке немає у складі свинцевих сполук.

Щоб генератор не спричинив пожежу:

  • генератор можна використовувати лише на рівній поверхні, захищеній від надмірної вологи, бруду, пилу чи корозійних парів;
  • тримайте генератор сухим та захищеним від дощу або затоплення. Мокрий генератор або підключені до нього пристрої можуть ударити електричним струмом, якщо їх торкнутися;
  • вихлопні гази двигуна мають виводитись через вихлопну систему. Для зниження рівня шуму, який поширюється через цю систему, можна використовувати глушники. Вони знижують шум двигуна у місці виходу вихлопних газів із корпусу;
  • для очищення вихлопних газів можна використовувати водяні очисники вихлопу, які широко продаються у торгових мережах.

А ось вам детальне роз’яснення, чому саме так у вашому районі працюють графіки відключення світла та тарабанять генератори (гарного настрою, кияни!):

@denisgeek Графіки відключення електроенергії #україна🇺🇦 #україна #графік #відключеннясвітла #світло #відключення #свет #отключениесвета #лайфхак #юмор #видео #видеоприколы ♬ оригинальный звук – speed songs

Раніше “ВК” розповідав, що у Дарницькому районі столиці під час відключення світла загорівся бензиновий генератор.

Сообщение Можна й далі тарабанити: в МОЗ пояснили, чому не варто боятись шуму генератора та як його стишити появились сначала на Великий Київ.

Свіжі новини

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Масова ДТП сталася на проспекті Повітряних Сил

За даними свідків, ДТП спричинив водій чорного Мercedes. Очевидці...

«Театральний інфобум – 2024» оголосив кращих акторок столиці цього року

Київський рейтинг Укрінформу «Театральний інфобум - 2024» оголосив повний...

Металевий уламок застряг у черепі: у Києві зробили складну операцію 48-річному військовому

У київській лікарні "‎Феофанія"‎ прооперували українського військового. В результаті...

Особливі поїзди “Укрзалізниці” стали флагманськими – що в них такого

Як розповіли в "Укрзалізниці", на сьогодні таких поїздів у...