Про успішні трансплантації повідомили в Інституті серця. “В цей важливий святковий день – День Державного Прапора України – ми маємо можливість святкувати перемогу життя над смертю, готуючи до виписки двох наших чарівних пацієнтів-жінок після трансплантації серця”, – ідеться у дописі кардіологів. Обидві пацієнтки були вкрай важкими. Одна з них, мати трьох дітей, провела тиждень на ЕКМО. На 17 добу жінка вже готується до виписки. Друга пацієнтка отримала нове серце 14 днів тому і також готується повертатися додому. Вперше в Україні в Інституті серця хірурги-трансплантологи виконали трансплантацію серця, коли пацієнтці з 2-ю групою крові пересадили орган від реципієнта з 1-ю групою крові. Про це розповів професор, керівник Інституту серця Борис Тодуров. Відомо, у столиці кардіологи провели 9-годинну операцію на серці.
Сообщение Вперше в Україні виконано пересадку серця, де пацієнт-реципієнт мали різні групи крові появились сначала на Великий Київ.


