Час читання: < 1 хв.
Я не раз бачив у мережі фото та відео з вибухами чи загорілими гаджетами, і це дійсно виглядає страшно. Але насправді, це може трапитися з будь-яким телефоном, незалежно від бренду чи віку. Вибухи батарей в основному відбуваються через коротке замикання між анодом і катодом, через що сила струму різко зростає, і батарея сильно нагрівається, до 80-90 градусів. Це може призвести до хімічної реакції між електролітом і літієм, що, своєю чергою, виділяє вибухонебезпечні сполуки.
Що варто знати
Коли батарея розігрівається до 200 градусів, починається розпад катода, вивільняється кисень, і зростання температури запускає розпад електроліту. І хоча це звучить страшно, вибух найчастіше трапляється вже при 200 градусах. Це все відбувається дуже швидко, і процес вже неможливо зупинити, але якщо вчасно відключити пристрій від зарядки і покласти його на негорючу поверхню, можна дещо зменшити наслідки.
Реклама
Звісно, батарея може перегрітися з різних причин — поганий корпус, неправильне розташування батареї, або, найпоширеніша причина — перегрів через неоригінальні зарядки або через те, що використовуєш гаджет під час заряджання. Але навіть сонце може стати ще одним фактором ризику, особливо коли користуєшся телефоном як навігатором на вулиці в жарку погоду.
Тому я завжди намагаюсь користуватися тільки оригінальними зарядками, не заряджаю телефон під час активного використання, і не залишаю його на сонці. Та й взагалі, якщо батарея почала показувати ознаки старіння чи деформації, краще не відкладати і замінити її.