Субота, 5 Липня, 2025

Названо паролі, які хакери зламують за хвилину

Дата:

Час читання: 2 хв.

Уявіть собі ситуацію: ви щойно вигадали новий пароль. Він здається вам надійним, як швейцарський банк. Але що подумає хакер, побачивши його? “О, ще одна легка здобич!”

Що варто знати

Я тут не для того, щоб лякати, але є статистика, яка реально змушує замислитися. Експерти провели дослідження і з’ясували, що майже половину паролів можна зламати менше ніж за хвилину. Так, буквально за 60 секунд якийсь розумник може отримати доступ до вашого акаунта. І знаєте, що найгірше? Ми самі даємо їм цю можливість.

Реклама

У 2022 році експерти проаналізували купу паролів, які витекли в даркнет. Результат – 87 мільйонів паролів можна зламати в одну мить. Просто уявіть: ви ставите пароль “iloveyou2023”, а поки ви дочитуєте цей текст, ваш акаунт уже під контролем хакера, який, можливо, просто відправляє вашим друзям повідомлення: “Привіт, мене зламали!”.

То чому ж ми так часто використовуємо паролі, які простіше зламати, ніж відкрити банку варення? Відповідь банальна – лінь. Ну справді, кому хочеться вигадувати складні комбінації, коли можна просто ввести “123456” і жити далі? Але такі паролі – це, по суті, запрошення для хакерів. Ще одна поширена помилка – осмислені слова, наприклад “sunshine” чи “football”, які підбираються за секунди. Або ще краще – пароль із особистої інформації. Дата народження, ім’я вашого кота чи улюбленого актора – це перше, що спробує зламник.

До речі, якщо ваш пароль – це ім’я вашого вихованця, можливо, пора перейменувати його в “Qwerty123!@#”. Хоча б заради безпеки.

Але як зробити пароль справді надійним? Тут все просто: мінімум 12-16 символів, комбінація великих і малих літер, цифр та спецсимволів, жодних осмислених слів і, найголовніше, різні паролі для різних акаунтів. Так, це морока, але зате не доведеться потім відновлювати всі свої дані. Якщо все це здається складним – є менеджери паролів, вони збережуть усе за вас.

Однак навіть найкрутіший пароль не гарантує повної безпеки. Тому без двофакторної автентифікації нікуди. Це як додатковий замок на дверях: навіть якщо хакер знає пароль, без спеціального коду він нічого не зробить.

Реклама

До речі, згадаю один кумедний випадок. Один мій знайомий придумав пароль “Яніколинезабудуцейпароль”. І знаєте що? Він його забув! Тому паролі краще зберігати в надійному місці, а не на листочку під клавіатурою.

Свіжі новини

Старокостянтинів під атакою: росіяни запустили два “Кинджали”

0
Вдень 5 липня російські військові випустили по Україні дві ракети типу "Кинжал". Обидві цілі були направлені по Старокостянтинові Хмельницької області. Про це повідомляє РБК-Україна...

На фронті відбулося 91 боєзіткнення: третина з них на Покровському напрямку...

0
5 липня на фронті відбулося 91 бойове зіткнення. Сили оборони відбили 25 атак на Покровському напрямку, де ще 5 боїв тривають.Від початку доби суботи,...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Що готує Apple у 2025: всі головні премʼєри в одному матеріалі

Час читання: 2 хв.Перша половина 2025-го вже позаду,...

Xiaomi представила Smart Audio Glasses з 10 годинами роботи і захистом IP54

Час читання: < 1 хв.Xiaomi оголосила про початок...