Час читання: < 1 хв.
США та Велика Британія відмовилися підписати міжнародну декларацію щодо штучного інтелекту, яку обговорювали на саміті в Парижі.
Що варто знати
Документ підтримали Франція, Китай, Індія та ще понад 60 країн. Він передбачає «відкритий», «інклюзивний» та «етичний» підхід до розвитку ШІ.
Реклама
У канцелярії прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера пояснили, що країна не змогла погодити всі положення декларації. Лондон приєднуватиметься лише до тих ініціатив, які відповідають національним інтересам.
Віце-президент США Джей Ді Венс, у свою чергу, застеріг, що надмірне регулювання може «вбити» індустрію ШІ на етапі її становлення. За його словами, адміністрація Трампа не допустить втрати цієї можливості, а розвиток штучного інтелекту має бути вищим пріоритетом, ніж безпека. Венс наголосив на необхідності створення регуляторної системи, яка сприятиме інноваціям, а не стримуватиме їх.
Ця позиція контрастує з поглядами президента Франції Еммануеля Макрона, який виступає за посилене регулювання технології.
«Нам потрібні чіткі правила, щоб ШІ міг рухатися вперед», — заявив Макрон під час саміту.
Міжнародна декларація, яку підтримали 60 країн, зосереджується на забезпеченні «прозорості та безпеки», а також «надійності та достовірності» ШІ. Також одним із ключових пріоритетів документу є створення стійкої системи розвитку штучного інтелекту на благо людей і планети.