Час читання: < 1 хв.
Аерокосмічні гіганти Airbus, Leonardo та Thales Alenia Space розглядають можливість створення спільного підприємства, щоб наростити виробництво супутників. Їхня мета — стати конкурентами таким гравцям, як Starlink, і зайняти свою частку ринку супутників низької навколоземної орбіти, що використовуються в комерційних телекомунікаціях.
У січні прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні висловила занепокоєння, що наразі в країні немає державних альтернатив. Це сталося після запитань про можливу угоду на 1,5 млрд євро з Ілоном Маском для забезпечення безпечного зв’язку через Starlink. Вона підкреслила: “Чому Італія та Європа не змогли створити власні технології для безпечного зв’язку своєчасно?”
Реклама
Це питання набуває особливої ваги на тлі непередбачуваної зовнішньої політики США, зокрема адміністрації Дональда Трампа. Минулого тижня було повідомлено, що американська супутникова компанія обмежила доступ України до супутникових зображень після “адміністративного запиту” Вашингтона.
Однак без підтримки урядів, зокрема уряду Мелоні, будь-яка спроба створити європейських лідерів в індустрії буде малоймовірною. Наприклад, злиття компаній EADS і BAE Systems на суму 38 млрд євро було скасоване 10 років тому через неможливість урядів домовитись про умови.
Зазначимо, що Італія володіє 30% акцій компанії Leonardo, яка має 33% у Thales Alenia Space.