Вівторок, 10 Грудня, 2024

Обвал металургії. ЗМІ назвали наслідки можливої втрати Покровська

Дата:

За минулі десять днів російські війська просунулись на південний захід від міста Покровськ, перетнувши річку Солона. Передові ворожі підрозділи закріплюються в 14 км від селища Удачне, де працює шахтоуправління Покровське. Цей промисловий об'єкт є стратегічним активом України для всієї металургійної галузі, адже тут добувають рідкісне за своїм походженням коксівне вугілля (марка «К»), необхідне у циклі виробництва сталі на найбільших металургійних комбінатах країни, пише видання NV.

«Зараз черговий персонал працює в бронежилетах, а шахтарі безпечно проживають у шелтерах на значній відстані від лінії фронту. На території діють підземні та наземні бетонні «укриття», – каже Андрій Акулич, гендиректор Метінвест Покровськвугілля.

У подібних обставинах, на підприємствах Покровського майданчика досі працює 3,5 тисячі осіб. Ця чисельність персоналу забезпечує базову життєздатність шахти, видобуток і збагачення вугілля. Навіть у 2023 році Україна забезпечувала себе власним коксівним вугіллям на понад 90%.

«У разі втрати Покровська, наші підприємства будуть змушені використовувати виключно імпортне коксівне вугілля. Але обсяги такого імпорту можуть не забезпечити потреби металургів у коксі на необхідному рівні», – пояснили NV Бізнес в об'єднанні Укрметалургпром.

Експерти металургійного об'єднання вважають, що заводам знадобиться мінімум 1−1,5 року, щоб перелаштувати логістику під отримання великих партій імпортного коксівного вугілля. Але це, безумовно, призведе до значного здорожчання собівартості української продукції – йдеться про десятки відсотків.

Втрата Покровська призведе також до обвалу у металургійній галузі до 50% і більше (на підприємствах, які у сталеплавильному процесі використовують чавун), прогнозує NV.

«Замість нарощування виробництва до 10 млн тонн, воно може впасти до 3,5 млн тонн на рік і навіть нижче. До прикладу, у попередні 2 роки (2022 та 2023-й) українські підприємства виробили 6,26 та 6,23 млн тонн сталі. У 2024 році – йдеться про 7,2−7,3 млн тонн», – вказує видання.

Раніше видання Bloomberg також заявило, що коксівне вугілля Покровська має залишатися під контролем України після закінчення війни, адже «Покровськвугілля» – єдине в Україні підприємство, яке видобуває коксівне вугілля, важливий компонент, що використовується в процесі виробництва сталі, яка забезпечує оборонну промисловість України та буде життєво важливою для відбудови країни після війни.

Читайте також:

  • В Покровську вже немає лікарні, бо її вивезли – волонтер
  • Захисники Покровська заставили росіян змінити плани на війну в Україні – ISW
  • У Покровському районі окупанти розстріляли ще чотирьох українських військових

Свіжі новини

Зеленський відреагував на заклики до мобілізації з 18 років

0
Україна не повинна компенсувати брак обладнання та підготовки молодістю солдатів. Треба зосередитися на забезпеченні наявних бригад. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє...

Бровари отримали першу когенераційну установку від USAID для посилення енергонезалежності

0
Про це повідомив міський голова Броварів Ігор Сапожко. «Наша громада продовжує курс на максимальну оптимізацію енергонезалежності. Днями підприємство отримало першу когенераційну установку, яка...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Росія купує мікросхеми для зброї через американський інтернет-магазин – Bloomberg

Москва налагодила поставки американських чіпів та мікросхем, що використовуються...

Україна повернула з Росії та окупованих територій ще п’ятеро дітей

Ще п’ятеро українських дітей повернулися з Росії і тимчасово...

Зниження мобілізаційного віку: США дали Україні обіцянку

Сполучені Штати Америки готові надати необхідне екіпірування та навчання...

Ворог просунувся поблизу Покровська та Великої Новосілки на Донеччині – ISW

Російські війська просунулися поблизу Покровська та Великої Новосілки на...