Шмигаль розповів про підготовку енергетичної інфраструктури до зими та атак РФ

Дата:

Наразі неможливо вказати, в яких умовах українці будуть проходити зимовий опалювальний сезон. Держава готується до зими і можливих атак Росії, захищаючи енергооб'єкти першим та другим рівнем захисту. Про це заявив прем'єр-міністр Денис на пресконференції про результати роботи уряду.

Наразі, за словами Шмигаля, більшість об'єктів енергетичної інфраструктури першої черги «Укренерго» вже захищені на 85%.

На запитання щодо того, скільки взимку не буде світла, Шмигаль вказав, що неправильно зараз робити прогнози.

«Ніхто не може сьогодні сказати про чотири години, 16 годин або зовсім без відключень, тому що росіяни мають свої плани. Ми до цього готуємося і розуміємо, як проходити цю зиму. Ми точно її пройдемо, разом, об'єднані, підготовлені до цієї зими. В яких умовах ми її будемо проходити – буде видно лише по мірі того, як ми будемо рухатись в цей зимовий опалювальний сезон, – заявив Шмигаль.

Прем'єр повідомив, що робиться для того, щоб цю зиму Україна пройшла стабільно та впевнено.

«Ми захищаємо наші енергооб'єкти першим, другим рівнем захисту, переший рівень захисту – це габіони з піском. Другий – це залізобетонні потужні конструкції, здатні витримати прямі удари дронів а також захищають від уламків ракет наші енергооб'єкти. Така робота робиться. На 85 відсотків сьогодні більшість об'єктів, які мають бути захищені в першій черзі «Укренерго» вже захищені» – розповів Шмигаль.

За його словами, держава виділила для цього близько 19 млрд гривень, «Укренерго» профінансувало ще близько 13 млрд грн з коштів партнерів, які виділені як кредити для компанії.

«Окремо всі наші газовидобувні підприємства, нафтопереробні підприємства також дійшли елементи захисту першого другого рівня і плюс активний захист – це загалом система ППО . В загальному переважно об'єкти енергоінфраструктури попадають в захисти комплексів Patriot, Iris-T та інших, – наголосив прем'єр.

За його словами, кожен з таких об'єктів є захищений загальною системою прикриття, а також кожен об'єкт захищається окремо мобільними вогневими групами а також окремо під кожен об'єкт виділяються «індивідуальні об’єктові засоби протиповітряного захисту і ураження ворожих цілей».

Нагадаэмо, українці мають вмикати електроприлади вночі, що дозволить згладити ранкові піки споживання. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков.

До слова, ДТЕК використовує всі можливості, щоб переконати світову спільноту збільшити допомогу Україні у відновлення енергосистеми. Про це повідомив генеральний директор компанії Максим Тімченко. За словами Тімченко, наразі ДТЕК націлена на максимально можливе відновлення енергоблоків ТЕС до похолодання, аби зайти у наступний опалювальний сезон підготовленими, наскільки це можливо.

Читайте також:

  • Думайте, як виживати цієї зими. Прямо зараз
  • Блекаут та евакуація? Чи є шанс нормально підготуватись до зими?
  • Що нас чекатиме цієї зими? Три проблеми, які українці не хочуть помічати

Свіжі новини

Україна позбавляє росію плацдарму в Криму – Зеленський

0
Президент України Володимир Зеленський заявив, що боротьба за деокупацію Криму залишається пріоритетом державної політики, наголосивши на нерозривному зв'язку між справедливістю для України та справедливістю...

У Варшаві сталася авіатроща: є загиблі

0
Джерело: krymsos.com Причини аварії встановлюватимуть польські правоохоронці та авіаційні слідчі. ...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні

Apple підвищила ціни на MacBook, iPad та Vision Pro

Компанія Apple підвищила ціни на частину своєї продукції –...

«Історичні землі» України: п’ять фактів, які руйнують міфи Путіна

Російський очільник, виступаючи на зібранні випускників військових вишів «висік...

США поновили санкції проти російської нафти – Офіс президента

США відновили дію нафтових санкцій проти Росії після тимчасового...

Окупаційна влада Криму запровадила надзвичайний стан

Голова окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов заявив, що спільно...