Четвер, 18 Липня, 2024

Саміт НАТО: Партнери пообіцяли надати Україні десятки систем ППО

Дата:

Керівники п’яти країн пообіцяли надати Україні додаткові засоби протиповітряної оборони. Про це йдеться у спільній заяві президента США Джо Байдена, прем’єр-міністра Нідерландів Діка Шуфа, канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем’єр-міністра Італії Джорджі Мелоні, президента Румунії Клауса Йоганіса та президента України Володимира Зеленського.

У заяві сказано, що США, Німеччина та Румунія надають додаткові батареї Patriot; Нідерланди та інші партнери – компоненти Patriot задля забезпечення роботи батарей; Італія – додаткова система SAMP-T.

Крім того, у найближчі місяці США та партнери мають намір надати Україні десятки тактичних систем протиповітряної оборони, зокрема NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та системи Gepard.

Підписанти висловили подяку коаліції з більш ніж 50 країн, яка продовжує надавати допомогу Україні в галузі безпеки, ініціативі “Негайні дії щодо протиповітряної оборони”, якій партнери пообіцяли надати понад 1 мільярд доларів на протиповітряну оборону України, а також в Об’єднаній коаліції можливостей протиповітряної та протиракетної. оборони, очолюваної спільно Німеччиною та Францією.

“Ми також вітаємо роботу НАТО з підтримки зусиль України з розробки спільної з НАТО інтегрованої архітектури протиповітряної та протиракетної оборони. Наше послання Москві та світу чітке: наша підтримка України сильна та непохитна”, – йдеться у заяві.

Copy Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Свіжі новини

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні