Неділя, 15 Вересня, 2024

До 800 тисяч чоловіків “сидять у підпіллі”: у Раді розповіли про результати мобілізації в Україні

Дата:

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні До 800 тисяч чоловіків "сидять у підпіллі": у Раді розповіли про результати мобілізації в Україні

Фото: Getty Images

Великі промислові компанії втрачають цінні кадри через мобілізацію та виїзд українців із країни. За прогнозами голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, максимальна криза на підприємствах відбудеться наприкінці вересня 2024 року.

Related video

Близько 800 тисяч українських чоловіків "пішли в підпілля" заради уникнення мобілізації. Частина з них змінили місце проживання і влаштувалися на роботу, де платять готівкою. Про це заявив в інтерв'ю газеті Financial Times (FT) голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

З моменту повномасштабного вторгнення військ Росії, українські компанії втратили від 10% до 20% штату через мобілізацію та виїзд людей з країни. Відновлення російського наступу 2024 року, яке призвело до нових смертей і руйнувань, постійні відключення електроенергії змусять ще більше людей покинути країну, пише видання.

У майбутньому кадровий голод, на переконання Наталухи, кратно посилиться і деяким підприємствам доведеться закритися.

"Дедалі більше і більше підприємств закриватимуться просто тому, що в них не буде достатньо ресурсів для продовження роботи. Не хочу давати апокаліптичні прогнози, але, мабуть, крайній термін — кінець вересня", — підкреслив він.

Ті, хто шукає призовників, за відомостями FT, зосередилися на працівниках великих промислових компаній, які працюють "у білу" і фізично присутні на заводі.

Як приклад газета наводить компанію Interpipe, потужного виробника безшовних труб і продукції для залізниці. Директор з персоналу Віталій Пахомов визнає, що робота в цехах йде "на межі" через кадровий дефіцит.

Робітників Interpipe могли забрати в армію, коли вони добиралися вранці на роботу на автобусі, Біля воріт заводу були помічені "фургони для призову", повідомила газета.

"Кожен начальник цеху, супервайзер і директор заводу — як шахіст. Він приходить на роботу і бачить, що на дошці не вистачає фігури. Що йому робити?" — запитує Пахомов.

Нагадаємо, у Ковелі Волинської області 3 серпня відбувся протест біля районного ТЦК. Люди вимагали відпустити затриманих на блокпосту трьох чоловіків.

Фокус також писав, що в березні військовозобов'язаний вдарив ножем співробітника Володимир-Волинського РТЦК і СП. Військкоми прийшли до ньогододому, щоб уточнити, чому він не з'явився в ТЦК за повісткою.

Свіжі новини

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні