Неділя, 4 Травня, 2025

Про це писали в Євангелії: учені знайшли місце, пов’язане з Розп’яттям Христовим (фото)

Дата:

Технології та наука Про це писали в Євангелії: учені знайшли місце, пов'язане з Розп'яттям Христовим (фото)

Храм Гробу Господнього розкопки археологія місто Ізраїль
Фото: Gerd Eichmann/CC BY-SA 4.0 | Археологи, які працюють у одному із найбільш священних місць християнства, підтвердили описи, знайдені в древніх текстах

Археологи, які працюють над одним із найбільш священних місць у християнстві, виявили докази, що проливають світло історію тисячолітньої давності. Їхнє дослідження, зосереджене на ділянці під Храмом Гробу Господнього, підтвердили описи, знайдені в стародавніх текстах.

Related video

Про це пише Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Під керівництвом професорки Франчески Романи Стасолли з Римського університету ла Сап'єнца розкопки розпочалися у 2022 році в межах реставраційних робіт, до яких долучилися кілька релігійних груп.

Під час розкопок команда виявила пилок і рослинні рештки, які вказують на те, що поблизу нинішнього місця колись росли оливкові дерева і виноградна лоза. Це тісно пов'язано з уривком з Євангелія від Івана, в якому описується сад, розташований неподалік від місця розп'яття і поховання Ісуса Христа.

"В Євангелії згадується зелена зона між Голгофою і гробницею, і ми ідентифікували ці оброблені поля", — сказала професорка. Вона зазначила, що зразки зібрані з-під підлоги церкви, і наразі тривають тести на визначення їхнього віку.

Окрім того, дослідники виявили кам'яні стіни, які, як вважають, оточували невеликі садові ділянки — важлива знахідка, яка підтверджує стародавні описи садового ландшафту. А ще глиняний посуд, масляні лампи та особисті речі, датовані залізним віком, що вказує на тривалу присутність людини на цій території.

Fullscreen
Зразки мармуру та розчину проходять дослідження, яке допоможе простежити їхнє походження Фото: Archivio Università di Roma Sapienza

Одна помітна споруда, знайдена під святинею, відома як Едикула — кругла мармурова основа — може належати до ранньохристиянського пам'ятника, збудованого за часів імператора Костянтина в IV столітті.

Зразки мармуру та розчину проходять дослідження, яке допоможе простежити їхнє походження. Також вдалося розкопати колекцію монет IV століття і кісток тварин, які дають уявлення про раціон і повсякденне життя людей, пов'язаних з цим місцем.

Хоча ці докази тісно пов'язані з релігійними переказами, професорка наголосила на необхідності відокремлювати історичні дослідження від віри.

Важливо Останні хвилини: вчені дізналися подробиці смерті римської родини з Будинку Гелли та Фрікса (фото)

"Саме віра тих, хто вірив у святість цього місця протягом тисячоліть, дозволила йому існувати і трансформуватися", — зазначила вона. Це місце, яке за часів Ісуса знаходилося за межами Єрусалиму, стало частиною римського міста Елія Капітоліна у II столітті н. е. за часів імператора Адріана.

Хоча повний аналіз понад 100 000 гончарних виробів займе роки, ці перші результати пропонують потужний зв'язок між письмовою історією та матеріальними залишками, поглиблюючи наше розуміння як релігійної традиції, так і історичного розвитку в одній з найважливіших духовних пам'яток світу.

Раніше Фокус писав про стародавній саркофаг, виявлений на заході Туреччини. Вчені датують його часами панування Римської імперії.

Також ми розповідали про супертунель древності, який теоретично з'єднує Шотландію та Туреччину. Проте у вчених є інші думки з цього приводу.

Свіжі новини

Апеляційний суд США заблокував рішення про відновлення роботи «Голосу Америки»

0
Апеляційний суд США заблокував рішення про відновлення роботи «Голосу Америки». Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Reuters. ...

Генштаб про ситуацію на фронті: за добу 180 боїв, два напрямки...

0
Станом на 22:00, 3 травня, на фронті від початку доби відбулося 180 бойових зіткнень. Понад половина з них лише на двох напрямках. Про це...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні