П’ятниця, 25 Квітня, 2025

Золото та срібло V століття: вчені дослідили унікальний скарб з Тетфордського лісу (фото)

Дата:

Технології та наука Золото та срібло V століття: вчені дослідили унікальний скарб з Тетфордського лісу (фото)

артефакти золото прикраси скарб
Фото: Journal of Roman Archaeology | Нещодавнє відкриття свідчить про те, що місцеві громади могли залишатися язичниками до V столітт

Нещодавнє відкриття відсунуло назад хронологію язичницьких практик у Східній Англії, припускаючи, що місцеві громади могли залишатися язичниками до V століття — довше, ніж вважалося раніше. Висновки ґрунтуються на дослідженні скарбу римської епохи, знайденого в Тетфордському лісі.

Related video

Про це пише Phys.org.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Скарб, знайдений у 1979 році за допомогою металошукача на дорозі Фісон на пагорбі Галлоуз у Тетфорді, складається з 81 артефакту, серед яких 22 золоті персні, інші золоті прикраси та 36 срібних ложок і ситечок. Ці предмети, які зараз зберігаються в Британському музеї, спочатку були датовані кінцем IV століття.

Однак професор Еллен Свіфт з Кентського університету стверджує, що стилістичні та контекстуальні докази вказують на V століття. "Докази, знайдені на цьому місці, підтверджують релігійний контекст, раніше встановлений написами на ложках зі скарбу, — пояснила Свіфт, — це означає, що нове датування Тетфордського скарбу свідчить про те, що язичницький культовий центр проіснував там до V століття".

Fullscreen
Професор Еллен Свіфт з Кентського університету стверджує, що стилістичні та контекстуальні докази вказують на V століття Фото: Journal of Roman Archaeology

Це переглянуте датування ґрунтується на порівнянні з аналогічними предметами з континентальної Європи та зі скарбом з Хоксна V століття, що також зберігається в Британському музеї. Ці паралелі дозволяють припустити, що предмети з Тетфорда не лише мають спільні характеристики з пізнішими римськими артефактами, але й підтверджують активні зв'язки з римським світом, демонструючи, що Британія не була настільки культурно ізольованою в цей період, як колись вважалося.

Прикметно, що ювелірні вироби з Тетфорда демонструють широкий спектр стилів. Вважається, що деякі каблучки походять з північної Італії, а намисто з характерними конічними намистинами, ймовірно, походить з Балкан.

Важливо Ще не всі відкриття: древня столиця Лінкестісу насправді пов'язана з Македонським (фото)

Попри їхнє різноманітне походження, більшість виробів відображають спільну середземноморську римську естетику, що демонструє поширення елітарної культури по всій імперії.

Раніше Фокус писав про неочікуване відкриття у Шотландії. Під час розкопок на місці будівництва поля для гольфу, дослідники виявили численні артефакти та серію стародавніх споруд.

Також ми розповідали про те, навіщо Папи Римські змінюють свої імена. Така практика вибору нового імені при обранні на роль Папи почалася лише в VI столітті.

Свіжі новини

Золото досягло історичного піка: чи варто купувати дорогоцінний метал

0
Ціна на золото реагує на глобальні кризи, але не завжди приносить прибуток. Крім того, в Україні є ще одна проблема з інвестиціями в дорогоцінний...

Подорожчання бензину скасовується: НБУ переглянув прогноз на 2025 рік

0
НБУ переглянув прогноз зростання цін на пальне Україні в поточному році у бік зменшення через здешевлення нафти. Ціни будуть майже незмінними. Про це повідомляє...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні