“Все живе померло”: з річки Сейм за день виловили 150 кілограмів мертвої риби (відео)

Дата:

Україна "Все живе померло": з річки Сейм за день виловили 150 кілограмів мертвої риби (відео)

Річка Сейм, Сейм, отруєння Сейм, забруднення Сейм, забруднення води
Фото: Скрін відео | Сморід від води відчувається за сотні метрів від берега

У селі Нові Млини зібрались добровольці, які дістають з води та закопують мертву рибу. Місцеві мешканці діляться, що змушені працювати в масках, бо після довгого перебування біля води стає зле.

Related video

Лише за день мешканці села Нові Млини у Чернігівській області дістали з води півтори тонни мертвої риби. Про це відомо з репортажу "Суспільного", опублікованого 29 серпня.

Масовий мор риби відбувся у річці Сейм. Староста Надія Роєва розповіла, що у селі відчули сморід 26 серпня — через 12 днів після перших повідомлень про забруднення води.

Журналісти передали, що від води йде запах, схожий на аміак, який змішується з трупним смородом. Усю цю "палітру" можна відчути за сотні метрів від берега, а у чорній воді біліють трупи мертвої риби.

"Ми побачили, що це екологічна катастрофа. Але від влади нема ніякої реакції: ми ж теж люди, ми не знаємо, що це таке", — розповів місцевий Яків Боклаг.

У селі, в якому проживають понад 300 осіб, організувався загін у приблизно 15 добровольців. Вони підвозять мертву рибу на човні й висипають її у ківш трактора.

Fullscreen
Фото з місця подій Фото: Суспільне

Добровольці працюють у масках і рукавичках, виловлені рибини ховають під землею. Мешканець села Володимир розповів, що маски одягли не просто так — через довге перебування поблизу води сильно погіршується самопочуття.

"На 40 метрів берега десь кілограмів 100-150 риби. За своє життя я такого не бачив. Ми тут щодня купаємося. Вода була чиста – до двох метрів видимість дна була. Зараз сантиметрів 20 – вода більше не просвічується. Все живе померло. Птиці відлетіли. Було багато чапель, чайки літали, зараз нема ніякої", — поділився він.

З води мертву рибу витягають за допомогою підсак, часом — голими руками. В.о. керівника Височанської громади Ганна Чечель розповіла, що купання та риболовлю у річці заборонили, як і використання води з неї.

Fullscreen
Фото з місця подій Фото: Суспільне

Нижче за течією у Сосницькій громаді ситуація схожа. Села Пекарівського старостинського округу саме розташовані між Сеймом і Десною.

"Зранку пішла темна вода і з’явилась перша мертва риба, але коли я була зранку, то смороду не було чутно, а вже як була ввечері за 50 метрів до річки був сморід", — розповіла староста Тамара Степаненко.

Нагадаємо, у Державному агентстві меліорації та рибного господарства України інформували, що 14 серпня Росія спричинила масштабне забруднення річки Сейм, скинувши невідомі відходи у неї. Ця річка впадає у Десну, в якій теж виявили отруйні речовини. Річка Десна ж є правою притокою Дніпра.

У Київській ОВА заявили, що фактів мору риби у Десні не виявили. Водночас обласна комісія порадила утриматись від користування водою з неї, а також заборонити там купання і риболовлю.

Свіжі новини

НБУ розповів про збитковість Укрпошти і провадження щодо Смілянського

0
Регулятор відповів на резонанс довкола очільника поштового оператора Національний банк України оприлюднив детальне роз’яснення щодо рішення визнати генерального директора ''Укрпошти'' Ігоря Смілянського таким, що...

Ціни на нафту обвалилися до чотиримісячних мінімумів

0
США та Іран домовилися, і ринок миттєво зреагував Світові ціни на нафту еталонної марки Brent стрімко знижуються, очікуючи на стабілізацію поставок сировини через стратегічно...

Поділитися:

Популярне

Новини
Актуальні